Нитка  Аріадни

сайт для вчителів російської мови й зарубіжної літератури

Категории раздела
Календарь
«  Июнь 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Офіційні сайти
 Міністерство освіти і науки України  Інститут інноваційних технологій і змісту освіти  Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації  Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради 
 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради
Інформаційні сайти Освіта . UA  Освітній портал Педагогічна преса  
 Сайти методистів Слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури   Проект Поет духовної свободи  Кліо - Миколаїв сайт для вчителів історії, права та етики
 
 На допомогу вчителям та учням  Форум педагогічних ідей УРОК  Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК  Репозитарій навчального контенту  Шкільні підручники та посібники

Статистика 
 
 


 

ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА

Шановні мої сьогодні ми працюємо з текстом твору "Старий і море". Прошу вас опрацювати презентацію. Ознайомитися з структурою твору, проблематикою.
Д.З. Головні проблеми для опрацювання до наступного уроку визначені і в підручнику стор. 144-146. «Старий і море»: філософський сенс повісті, сила характеру старого

Повість Ернеста Хемінгуея була написана в 1952 році, і з тих пір викликає постійні суперечки з приводу тлумачення основного змісту твору. Складність тлумачення полягає в тому, що в повісті однакову увагу приділяється мотивами страждання і самотності людини і перемога героїчного початку в ньому.

Адже ці теми надзвичайно важливі в житті кожної людини. Геніальність письменника полягає в тому, що він показує ці теми, як дві сторони однієї медалі, і ключовий сенс повісті полягає в тому, що Хемінгуей дозволяє читачеві самостійно вибрати те, на яку з сторін дивитися. Саме це і можна назвати творчою філософією Хемінгуея – суперечливість і подвійність його творів. А «Старий і море» називають самою яскравою і приголомшливою повістю письменника.
Образи повісті «Старий і море»

Перш за все, варто звернути увагу на головний образ у повісті – на старого Сантьяго, який терпить постійні невдачі протягом всієї розповіді. Парус його човна старий і недієздатний, а сам герой – це знеможений життям старий з веселими очима. Очима людини, яка не здається. У цьому і полягає філософський символізм повісті. Коли читач спостерігає за тим, як старий бореться з рибою, в діях і словах головного героя він бачить фаталізм одвічної боротьби людини. Сантьяго напружує всі свої сили і незважаючи ні на що продовжує поєдинок, в кінці якого він перемагає. Саме в цьому моменті розкривається одне з основних філософських задумок твору, яка полягає в тому, що «людину можна знищити, але її не можна перемогти» .
Сила характеру старого

Поєдинком старого Сантьяго і великої риби Хемінгуей звертає нашу увагу на справжню натуру людської душі і сенс людського життя. Символічна боротьба особистості Сантьяго триває тоді, коли акули нападають на його рибу. Герой не впадає у відчай, не здається, і незважаючи на втому і знемогу, продовжує боротися, захищати те, що він добув таким великим трудом. Ні рани на його руках, ні поламаний ніж не заважає йому в цьому. І в момент, коли стає очевидно, що Сантьяго не зміг врятувати рибу, розкривається ключовий символ філософії письменника.

Герой не зберіг рибу, але герой не програв, тому що – він боровся до останнього.

Знесилений і знесилений герой таки повертається в порт, де його чекає хлопчик. Хемінгуей показує нам старого, як переможця і розкриває силу його характеру. Адже образ Сантьяго увібрав у себе риси справжнього героя, людини, яка ніколи не змінює самому собі і своїм принципам. Задумкою письменника було показати філософську сторону принципів людського існування, і він робить це на прикладі єдиного персонажа та його ставлення до життя.
Сенс людського життя в повісті

У цій повісті відсутня трагічна кінцівка, фінал можна назвати повністю відкритим для уяви читачів. У цьому і укладена нищівна сила філософії Хемінгуея, він надає нам можливість самостійно підвести моральний підсумок повісті. Особистість Сантьяго – це символ сили героїчного початку в людині і символ справжньої людської перемоги, яка не залежить від обставин і подій. Використовуючи цей образ, письменник розкриває сенс людського життя, який можна назвати боротьбою. Головний герой незламний, завдяки силі свого характеру, духу і життєвих позицій, саме ці внутрішні якості допомагають йому перемагати, незважаючи на старість, збиток фізичних сил і несприятливі обставини..
 
 

Мої шановні учні , прошу вас не хвилюватися щодо виставлення підсумкової оцінки за рік. У нас з вами є семестрова за 1 семестр, 2 тематичних ( січень-лютий) +++ дистанційні. І, коли ми вийдемо після карантину, як це зазначається в документах, буде проведено додаткове опитування, форму якого ми оберемо разом. Все буде добре. 7 років нашої спільної праці не може дати негативних результатів. Чекаю лише на одне; на найшвидшу зустріч.

   15.04.2020  . Завдання  виставлено   в гугл-класі.   Працюємо

 

08.04.2020   Контрольна робота.   Обовязково  у форматі  вордовського документу.  Підписати.   Відправити на адресу ribkaolga@ukr.net

Початок роботи о 12.00.  Роботи зараховуються  до 12. 50.  Після визначеного терміну  роботи не обліковуються.  Відповіді повинні бути чіткими, конкретними, доказовими. Текст контрольної роботи дивись /vitaemo/kontrolna_11.docx

 

          Шановні мої учні , продовжуємо працювати. В середу ми виконуємо контрольну роботу за темою "Проблема війни і миру в літературі 20 століття". Початок роботи рівно о 12.00. Роботи ви повинні закінчити 0 12.50. Принцип нашої діяльності залишається: ми працюємо на себе, для себе, але залишаємося Людьми. Нас не може побороти ніякий вірус, навіть найстрашніший вірус лінощів й безповідальності, бездіяльності, безчестя. Знаю, що у нас все буде добре, бо ми того варті. Завжди з вами Ольга Василівна.

  Текст контрольної роботи буде виставлено для опрацювання  за вашим побажанням  у гугл класі  (код  доступу sgkq3hc ) і паралельно вордовським документом  на сайті.   Тема  "Проблема війни і миру в літературі 20 століття".  Писати  45 хвилин.    Якщо ви опрацьовували документ з сайту, його потрібно ідвправити на почту  ribkaolga@ukr.net  протягом  5  хвилин, обов"язково підписавши. Роботи ,  які написані від руки і сфотографовані,  автоматично скасовуються.

       Якщо є  проблеми,  мій телефон  0509693994.

Домашнє завдання.01.04.20 Написати твір-мініатюру «Мої враження після прочитання Фуги смерті» в робочому зошиті. Зошити я зберу і перевірю після закінчення карантину.  Підручник  сторінка  134-- 138.  Успіхів усім і здоров’я!!!!!   

Матеріали для   опрацювання   дивитися тут/HOVA/5/fuga_smerti.docx

Для учнів 11-го класу

Шановні  учні ! Завдання для організації нашої співпраці й опрацювання навчальних матеріалів будуть виставлятися регулярно на сайті "Нитка Аріадни" (//nit-ariadnu.at.ua/),  сторінка «Дистанційна освіта». Зверніть, будь ласка, увагу на рекомендації щодо виконання завдань. Якщо виникають питання, ви можете звернутися до мене за телефоном 0509693994. Поки письмові завдання виконуємо в зошиті. Якщо виникатиме необхідність написання контрольної роботи, ми це зробимо за допомогою Інтернету.  Я сподіваюсь на те , що ми з вами завжди розуміємо один одного, підтримуємо  і допомагаємо, насамперед, собі в навчанні.  Я бажаю вам успіхів у новій формі освіти.  Давайте ще раз продемонструємо всім, що ми найкращі.  Здоров’я вам і вашим рідним.

18.03.2020 Генрих Белль      Підручник сторінки 130-133.

В зошиті довести,  що це оповідання має антивоєнне спрямування.  

Електронна хрестоматія